Do pobrania

Tygryski

Tygryski

Wychowawca:   Monika Pluto-Prądzyńska

                               Elżbieta Jałowiec

                          Genowefa Jakubowska

Pomoc nauczyciela: Anna Wróblewska

 

             Grupa 5- latków Tygryski

Nasza grupa nazywa się Tygryski. Mamy po pięć lat . Jest nas 25,

Naszym ulubionym zajęciem jest zabawa. Dziewczynki bardzo często można zauważyć w kąciku gospodarstwa domowego, czytelniczym , fryzjerskim i lekarskim. Chłopcy zaś wznoszą różnorodne budowle z klocków w kąciku budownictwa. Podczas tych zabaw uczymy się przestrzegania wspólnie ustalonych zasad równego prawa do korzystania z zabawek, zgodnego funkcjonowania w zabawie, dbałości o zabawki i zachowanie porządku w sali po skończonej zabawie.

Z naszymi paniami uczymy się o roślinach i zwierzętach, które nas otaczają. Wiemy dlaczego spadają liście, dlaczego należy szanować przyrodę i jak należy przechodzić przez ulicę.

Śpiewamy dużo piosenek i gramy na instrumentach, bawimy się kolorową chustą animacyjną, potrafimy nawet zatańczyć "Deszczyk" i "Samolot".

Bardzo dużo czasu spędzamy na spacerach w parku i na placu zabaw, gdzie zawsze podglądamy wiewiórki i ptaki, dotykamy kory starych drzew i zbieramy ciekawe okazy do kącika przyrody.

Kiedy pada deszcz uwielbiamy skakać w basenie z piłeczkami.

Podczas odpoczynku często słuchamy z płyty CD śpiewu ptaków, szumu wody i wiatru oraz muzyki Chopina co usypia nawet najbardziej zwierconych.Słuchamy także bajek, które przenoszą nas w świat fantazji i dostarczają ciekawych pomysłów do zabaw.

Bardzo lubimy malować farbami plakatowymi, rysować, lepić z plasteliny i masy solnej.

Nieustannie pracujemy nad naszą samodzielnością. Dzielnie zakładamy bluzki, rajstopy, spodnie, wkładamy buty i próbujemy zapinać guziki. Z pomocą naszych pań zawsze się udaje i jesteśmy z siebie dumni.

Lubimy przedszkole. Miło spędzamy tu czas i chętnie do niego przychodzimy.

Aktualności 27/09/2018 13:38:23