Sówki

Agnieszka Kwietniewska

Pomoc nauczyciela: Magdalena Dorszyńska

Grupa 6 - latków Sówki

Nasza grupa nazywa się Sówki. Mamy po pięć i sześć lat .

Naszym ulubionym zajęciem jest zabawa. Dziewczynki bardzo często można zauważyć w kąciku gospodarstwa domowego, czytelniczym. Chłopcy zaś wznoszą i tworzą różnorodne budowle z klocków w kąciku budownictwa.Podczas tych zabaw uczymy się przestrzegania wspólnie ustalonych zasad równego prawa do korzystania z zabawek, zgodnego funkcjonowania w zabawie, dbałości o zabawki i zachowanie porządku w sali po skończonej zabawie.

Z naszymi paniami uczymy się o roślinach i zwierzętach, które nas otaczają. Wiemy dlaczego spadają liście, dlaczego należy szanować przyrodę i jak należy przechodzić przez ulicę.

Śpiewamy dużo piosenek i gramy na instrumentach, bawimy się kolorową chustą animacyjną, potrafimy nawet zatańczyć.

Bardzo dużo czasu spędzamy na zabawach na placu zabaw, spacerach w parku, wizytach w lesie,  gdzie staramy się podglądać zwierzęta, dotykać kory starych drzew i zbierać ciekawe okazy do kącika przyrody.

Kiedy pada deszcz uwielbiamy konstrułować gry planszowe, tworzyć niesamowite historie a także oglądać przeźrocza, tak, tak, takie stare wyświetlane przez rzutnik.

Podczas odpoczynku często słuchamy z płyty CD śpiewu ptaków, szumu wody i wiatru oraz muzyki relaksacyjnej, Chopina co uspokaja nawet najbardziej zwierconych. Słuchamy także bajek, które przenoszą nas w świat fantazji i dostarczają ciekawych pomysłów do zabaw.

Bardzo lubimy malować farbami plakatowymi, rysować, lepić z plasteliny i masy solnej.

Nieustannie pracujemy nad naszą samodzielnością i prawidłowym rozwojem naszego ciała. Dzielnie zakładamy bluzki, rajstopy, spodnie, wkładamy buty i próbujemy zapinać guziki oraz wiązać sznurowadła, chętnie ćwiczymy i jemy zdrowe posiłki.  Z pomocą naszych pań zawsze się udaje i jesteśmy z siebie dumni a nasze panie z nas!

Lubimy przedszkole. Miło spędzamy tu czas i chętnie do niego przychodzimy.

Wrzesień 13/09/2018 12:29:27

WRZESIEŃ 1. W przedszkolu Wakacyjne wspomnienia Jestem bezpieczna, jestem bezpieczny Dbam o siebie i o środowisko   Zadania edukacyjne: poznanie najbliższego otoczenia... Czytaj całość

Spotkanie z policjantem 25/09/2018 18:57:09

Przedszkolaki z Przedszkola im. Kubusia Puchatka odwiedziły policjantów z miejscowego komisariatu. Funkcjonariusz omówił z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu, w domu i na drodze. W trakcie odwiedzin... Czytaj całość