Maleństwa

Pomoc nauczyciela:    Magdalena Maciejak

Niania:   Majer Monika

Grupa 4 - latków MALEŃSTWA

Grupa Maleństwa, jesteśmy najmłodsi w całym przedszkolu ale i najfajniejsi.

W przedszkolu spędzamy dużo czasu kiedy nasi rodzice są w pracy. Dużo poznajemy, uczymy się i bawimy . Najchętniej bawilibyśmy się przez cały dzień zarówno w sali jak i na placu zabaw. Podczas zabawy także się uczymy: poznajemy świat , jego normy i zasady, poznajemy otaczającą rzeczywistość, dostrzegamy piękno wokół nas. Codziennie zawieramy nowe przyjaźnie, budujemy z kolorowych klocków, układamy puzzle, ćwiczymy żeby być zdrowym, gramy, wykonujemy różne prace plastyczne,  oglądamy teatrzyki.

W czasie zabaw rytmicznych tańczymy, śpiewamy, odgadujemy zagadki muzyczne a przede wszystkim wesoło się bawimy.  Jednym słowem: dla każdego coś miłego!

Mamy także swoje obowiązki – sprzątamy zabawki po skończonej zabawie, sprzątamy po zajęciach plastycznych, dbamy o higienę własną i otoczenia, uczymy się stosowania form grzecznościowych, pomagamy słabszym. Aby mieć do tego wszystkiego siły zjadamy pyszne posiłki przygotowane przez nasze panie kucharki i spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Po obiadku chetnie odpoczywamy na leżaczkach słuchając przepięknych bajek lub muzyki relaksacyjnej. Nad naszym bezpieczeństwem czuwają nasze kochane panie.

Aktualności 27/09/2018 13:18:07

Wrzesień 27/09/2018 13:19:14

Plan pracy dydaktyczno-wychowawczej MOJE PRZEDSZKOLE JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM WSPÓLNE ZABAWY NA ULICY Cele ogólne: rozumienie i przestrzeganie zasad dotyczących zgodnego współżycia w... Czytaj całość

Wrzesień 27/09/2018 13:35:14