Nasze przedszkole

Zapewniamy państwa dzieciom:
· profesjonalną opiekę nad dziećmi w godz.6.30 - 16.00, od poniedziałku do   piątku,

· zajęcia dydaktyczne oraz zabawy prowadzone we wszystkich grupach wiekowych zgodnie Podstawą Programową MEN wzbogaconą programami autorskimi nauczycieli pracujących

grupach,

· zdrowe i urozmaicone, pyszne całodzienne wyżywienie, tj. śniadanie, obiad, podwieczorek,

· zajęcia dodatkowe : j. angielski, religia,

Przedszkole umiejscowione jest na uboczu wsi, z dala od centrum, teren jest ogrodzony i bezpieczny. Budynek przedszkola powstał w 1981 roku, jest duży dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci. Są w nim duże jasne sale, duży hol, który spełnia rolę sali gimnastycznej lub sali zebrań. Przedszkole posiada duży, ładny plac zabaw i ogródek kwiatowy. Od 1 września 1999 roku przedszkole funkcjonuje jako 5 – cio oddziałowe.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna (8 nauczycieli) w zakresie wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Zatrudnionych jest również dziewięciu pracowników administracyjno – obsługowych.  Nauczyciele to ludzie o cechach twórczych, poszukujących współczesnych metod pracy z dzieckiem. Pełnią funkcję wspierającą i integrującą działania wychowawcze. Stosują indywidualne metody i zróżnicowany stopień trudności zadań dydaktyczno – wychowawczych. Tworzą klimat i warunki sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dziecka poprzez wskazywanie drogi do nabycia doświadczeń i umiejętności ułatwiających funkcjonowanie w szkole. Zadaniem nauczycielek jest także odnalezienie drogi do każdego dziecka w trakcie zajęć indywidualnych, pobudzania ich zainteresowań i możliwości intelektualnych.
Nasze przedszkole:

·         sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka,

·         wspiera rodziców w wychowaniu dziecka,

·         wyposaża dziecko w kluczowe umiejętności,

·         diagnozuje potencjał intelektualny dziecka,

·         stwarza dzieciom możliwość osiągania sukcesów na granicy ich potencjalnych możliwości,

·         współpracuje z rodzicami jako współpartnerami w edukacji,

·         organizuje zajęcia otwarte i imprezy okolicznościowe.

Regulamin Przedszkola

Ramowy rozkład dnia

Podstawa programowa

Program wychowawczy i profilkatyki "Bezpieczne Dzieciństwo"